Fedezd fel Magad!

Ne legyél egyedül!

Sok anya panaszkodik arról, hogy magányos, sokat van egyedül, nincs kitől segítséget kérnie. Sokan költöznek távol az otthonuktól, családjuktól, barátaiktól. A másik gyakori probléma, hogy a régi barátoknak nincsenek gyermekeik és így a gyerekneveléssel kapcsolatos kétségekről, nehézségekről nem tud velük beszélgetni az anya. Legalábbis nem azt kapja egy ilyen beszélgetéstől, amire vágyik.

De mire vágynak az anyák, akik magányosságra panaszkodnak?

  • Arra, hogy felnőtt témákról is beszélgethessenek.
  • Arra, hogy amikor a gyermeknevelési kétségeiket megosztják valakivel, akkor az illető ne kiossza és mindent jobban tudjon, hanem erősítse meg az anyát abban, hogy az ő gyermekének ő tudja a legjobban, hogy mire van szüksége.
  • Arra, hogy megerősítsék abban, hogy jól csinálja.
  • Kedves, dicsérő szavakra.
  • Énidőre.
  • Arra, hogy abban segítsenek nekik, amit kérnek és ne abban, amit a “segítő” személy jónak gondol.

Mit tehetsz Te, mint anyuka, hogy ez a helyzeted változzon?

  • Ami a legfontosabb, ne mantrázd magadnak, hogy milyen magányos vagy. Helyette mondj ehhez hasonló mondatokat: napról napra több és mélyebb kapcsolatom van. Ettől természetesen nem fognak másnap öten becsengetni. Neked is tenned kell érte. Keress hozzád közelálló témájú baba klubokat. (A babának teljesen mindegy, mi a téma. Ha egészséges, fejlődik magától is. Csak érezzétek jól magatokat.)
  • Emeld fel a fejed, amikor az utcán sétálsz. Nézz mások szemébe és beszélgess.
  • Keress olyan anyás online csoportokat, ahol a Te gondolkodásodhoz közelálló anyák lehetnek. És írd ki, hogy beszélgetnél, játszótereznél, kávéznál valakivel. Hidd el, sokan vannak egyedül!
  • Keress olyan helyeken barátokat, ahol eddig nem próbáltad. Ne csak a rokonaidban, régi barátaidban gondolkozz.

A közösség fontos. A kapcsolatok az élet minden területén segítenek, építenek. Néhány héttel ezelőtt beszélgettem egy 92 éves hölggyel. Érdekes volt hallgatni, ahogy mesélt a régi időkről. Háború volt, mégis jobban szerette, mint a jelent. Azt mondta azért, mert volt egy összetartó társaság akikkel mindig jól, biztonságban érezték magukat.

Edith Eva Eger is erről beszélt az egyik felvételen, amit hallgattam. Úgy élte túl a koncentrációs tábort, hogy csapatot alkottak.

Most erre biztatlak Téged is! Vedd körül Magad olyan személyekkel, akiknek a társaságában jól érzed Magad!

Ha szívesen beszélgetnél erről a témáról, vagy más nehézségedről és kisgyermekes anyuka vagy, akkor kattints IDE. Egy szuper és ingyenes lehetőséget mutatok.

Szeretettel: Edit

 Kép forrása: Photo by Yuri Levin on Unsplash

Anya vagy ember

Mi jut eszedbe erről a három szóról?

Nekem először az ugrott be, nem mindegy, hova rakom a vesszőt.

  • Anya, vagy ember

Megszületik a gyermek és az anya csak anyává válik. Lesznek rokonok, barátok, akik őt már észre sem veszik, csak az aranyos babát (később pedig azt, hogyan rontja el az anya azt a cuki babát).

De ezekre a kívülről jövő üzenetekre mi, anyák, döntjük el, hogy hogyan válaszolunk. Beállunk a ránk aggatott szerepbe és megszűnünk nőnek, érző felnőtt embernek lenni, vagy hangot adunk annak, hogy mi is itt maradtunk, ezen a Földön. Kezdő anyáknak ez nehéz dolog, hiszen kevés jó mintát látni. Amikor egy ismertebb nő nyíltan szép mer lenni szülés után, nyíltan nő mer lenni, rögtön támadni kezdik. Nehéz olyan közösséget találni, ahol a támogató szeretet kapjuk meg. De talán hiába is kapnánk rengeteg jó szót, ha nem tudjuk meghallani azokat, nem hisszük el.

Egy gyermek születése nagy változás az életünkben, amit kezelnünk kell, amivel foglalkoznunk kell. Magunknak kell először kimondani, NŐ vagyok, ember vagyok, gyermek vagyok… Rengeteg szerepünk van és ezekhez még több érzés, gondolat, hiedelem tartozik. A nagy változások hatására úgy érezhetjük, egy nagy káosz vesz körül minket. Így leegyszerűsítjük és leszünk csak anyák. De aztán a többi szereplőnk is jelentkezni kezd. Mi pedig kezdjük egyre rosszabbul érezni magunkat. Feszültek leszünk, türelmetlenek, szomorúak és ha nem változtatunk, egyre rosszabb lesz.

A jó hír az, hogy KÉPES VAGY változtatni! Ma már sok helyen lehet segítséget kérni és szerencsére egyre több anya kér is. Számomra nagy megtiszteltetés, ahogy tanúja lehetek annak, hogyan változtok Ti, anyák. Elhatározzátok, hogy ebből a körből kiléptek és elindultok a boldogság felé. Nagyon bátrak vagytok!

Annak, aki még nem indult el, üzenem:

  • Anya vagy, ember!

Anya lettél, nem háztartási robot, nem mártír, akinek mindent fel kell áldoznia. Tudom miről beszélek, ezt nekem is be kellett látnom. A fiam remekül elvan nélkülem is egy rövid ideig, aztán sokkal többet nevetünk közösen, ha én jól vagyok. A házimunka is jobban megy, ha tele vagyok energiával, jól érzem magam a bőrömben.

Keresd meg azt, ami igazán feltölt Téged!

Ha nem találod, vagy kibeszélnéd a problémáidat, akkor pedig gyere és beszélgessünk!

60 perces beszélgetés ingyen!
A témát Te hozhatod! A figyelmet én adom!
Azért adok ötleteket:
– gyakran vagy türelmetlen
– feszült vagy
– nincs kivel megbeszélni a nehézségeidet
Részletek itt: https://fedezdfelmagad.hu/60-perc-figyelem-es-szeretet-%f0%9f%92%9e/

Várlak szeretettel: Edit

 

Képek forrása: pixabay.com

 

 

Az ősz ajándékai

Ahogy hallgatom az embereket, olvasom a híreket, mindenhol azzal találkozom, kezdődik a tanév, véget ért a nyár. Sokan panaszkodnak. Gondoltam, mutatok néhányat az ősz ajándékai közül, hogy vidámabbak legyenek a napjaink.

  • A fák színesek lesznek, csodás kavalkádot láthatunk a közelükben.
  • Beérnek termények, gyümölcsök. Lehet aratni, szüretelni. És nem csak a szó szerinti értelemben. Biztosan sokat dolgoztál magadon idén. Itt az ideje, hogy megállj és megdicsérd magad az elért változásokért, a fejlődésért.
  • Lehet gyűjtögetni: színes faleveleket, gesztenyét, makkot. Majd ezekből lehet alkotni.
  • Alkothatsz szebbnél szebb mandalákat, de egyszerű állatkákat, képeket is. Alkothatsz egyedül, vagy a gyermekeddel együtt. Így egy közös családi élményt is szerezhettek.

Most nem mondok külön mozdulatot. Inkább azt javaslom, tartózkodj, kirándulj minél többet. Töltődj fel a természet energiáival! A kirándulások közben pedig lehet gyűjtögetni, hogy az esős napokon alkothass. Az elmélyült alkotó tevékenység segít ellazulni, közelebb kerülni önmagunkhoz. Ami fontos, ne értékeld az elkészült művedet! Ha a gyermekeddel alkotsz, akkor az övét, vagy a közöset sem. Élvezzétek az alkotást.

Egy közös kirándulás gyerekkel az erdőben megtaníthat arra is, hogy megtanuljuk újra értékelni az apró dolgokat. Hiszen nekik kincs a gesztenye, a falevél és a botok is. Vegyünk róluk jó példát. 😉

Ha az őszi feltöltődéshez nem elég a kirándulás és az alkotás, hanem ki is beszélnéd magadból a nehézségeidet, szeretnél időt és figyelmet kapni, akkor most egy remek lehetőséget ajánlok Neked.

Kisgyerekes anyukáknak egy óra online beszélgetést ajánlok fel, hogy felvértezhessék magukat az esősebb, szürkébb napokra is. Részletekért írj az edit@fedezdfelmagad.hu címra, vagy kövess Facebookon is küldj üzenetet messengeren!

Várlak szeretettel: Edit

 

 

Kép forrása: https://pixabay.com/hu/%C3%BAt-erd%C5%91-%C3%A9vad-%C5%91sz-fall-fekv%C5%91-1072823/

Lezárás

Az életünkben sokkal több lezárás, búcsú van és ezek mind taníthatnak nekünk valamit. Például azt, hogy itt az ideje megállni és megnézni, mi történik körülöttünk. Elmúlt a nyár. Lezárul egy időszak, egy évszak. Állj meg egy pillanatra. Összegezd azt, ami veled történt ebben az időszakban.

  • Mi volt a legszebb élményed?
  • Mit adott Neked az az élmény?
  • Hogyan lehetne még több belőle?
  • Mi az, amit jövőre másképp csinálnál? Vagy akár már holnaptól?

A legszebb élményeket akár össze is gyűjtheted albumba, naplóba és téli napokon elő tudod venni, hogy felidézd.

Amikor lezárunk, búcsúzunk is. Most a nyártól. Amikor elbúcsúzunk, puszit adunk, megölelünk másokat. Vagy gyertyát gyújtunk. Egy kis szertartással köszönünk el a személyektől. Miért ne tehetnénk ezt meg a természet változásaival kapcsolatban is? Megölelhetünk egy fát, vagy gyújthatunk egy gyertyát, meditálhatunk a természetben. Megköszönhetjük a nyárnak az ajándékait.

Anyaként is ok lezárást élhetünk át. Hiszen a gyerek születésével lezárul egy életszakaszunk. Majd egy kisbaba rendkívül gyorsan változik, fejlődik. Aztán jön a bölcsi, ovi. Egyre gyakrabban és hosszabban kell elengednünk a kezét. Így hasznos, ha gyakoroljuk az elengedést. 😉 De ezekről a lezárásokról, változásokról külön bejegyzések is lesznek.

Nem csak a nyár ér véget, hanem az Élj szabadon! sorozat is. A videók és a bejegyzések folytatódni fognak.Ha szeretnél valamilyen témáról olvasni, hallani, akkor írd meg! 🙂

Köszönöm, hogy követtél! Találkozzunk az őszi programokon!

Szeretettel: Edit

Kép forrása: pixabay.com

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!