Fedezd fel Magad!

Változtatás

A hónap utolsó napja van. Pont jó nap egy lezárásra, hogy aztán valami újba kezdhess bele. 

Mivel még február van, így még a táncról írok Nektek. Arról, hogyan lehet megváltoztatni a saját koreográfiánkat.

Az első és legfontosabb, hogy valóban akarj változtatni és tegyél is érte! Ha változást szeretnél körülötted, változtatnod kell!

Az előző bejegyzésben arra adtam ötleteket, hogy hogyan tudod a táncon keresztül jobban megismerni Önmagadat. Ezt a bejegyzést úgy tudod a legjobban használni, ha előbb elvégzed az előzőben lévő gyakorlatot. Akkor képet kapsz a jelenlegi tánclépéseidről, tehát a cselekedeteidről.

Minél részletesebben, konkrétabban látod a jelenlegi helyzetedet, annál könnyebb változtani rajta.

És minél többet táncolsz, valóban, vagy csak átvitt értelemben, annál több mozdulatot találsz Önmagadban. Hiszen a változásokhoz szükséges képességek Benned vannak, csak elő kell hozni őket!

Ha valóban szeretsz táncolni, figyeld meg, mi az, ami tánc közben segít, hogy új lépésekkel legyél gazdagabb. Nézd meg, ezt hogyan tudod átültetni az élet más területeire. És most csak a saját táncodra figyelj! Először leld meg Önmagad lépéseit, hiszen mindannyian mások vagyunk. Másolni nem jó. Az már nem Te vagy!

De ha mégis másolnál, akkor több helyről tedd. Próbálj kis okat és érezd, melyik lépés illik Hozzád leginkább. Esetleg szabd testre! 

Ha nem vagy táncos alkat, természetesen más művészti ágakkal is kipróbálhatod ugyanezt. A lényeg, Önmagadra figyelj!

Szeretettel: Edit

 

Kép forrása: pixabay.com

Miért viselünk álarcot farsangkor?

A farsang időszaka vízkereszttől (január 6.) hamvazószerdáig tart. Hamvazószerda a Húsvétot megelőző 40 napos nagyböjt kezdete.

A farsang időszakához rengeteg legenda, több ünnep is tartozik. Én most azokról írok, amik az álarcok viseléséhez kötődnek. 

A farsang a tavaszvárás pogány ünnepéhez kötődik. Az egyház nem nézte jó szemmel ezeket a mulatságokat, ennek ellenére a mai napig fennmaradtak ezek a szokások. A farsang a termékenységhez kötődik. Az emberek ilyenkor bőségesen ettek, ittak, mulattak annak reményében, hogy akkor a termés is bőséges lesz majd. Ez a féktelen mulatozás volt az, ami zavarta az egyházi, és időnként a polgári vezetőket is. Sőt, voltak, akik úgy gondolták, hogy az égieket is, így álarc mögé bújtak.

Az emberek a tél elűzése végett is vettek fel ijesztő maszkokat. 

Az asszonyok farsang hétfőjén férfiaknak öltöztek és férfiak módjára mulattak. 

A hajadonon maradt nők kigúnyolására az egyik szokás az állakodalom volt.

Farsang ünnepekor a rövid színi előadások is gyakoriak voltak. 

Szerinted miért jó időnként álarcba, más bőrébe bújni? Írd meg kommentben!

 

A kép forrása: pixabay.com

Álarcok tánca

Mit jelent ez a furcsa cím? 

A blogomban és a Facebook oldalamon ezentúl minden hónapnak lesz egy témája. A februárénak az Álarcok tánca nevet adtam. 

Itt a farsang ideje. Gyermekként még mindannyian készítettünk ilyenkor álarcokat. Talán néhányan még most is megteszitek. Ha másért nem, a gyerekeitek miatt. De álarcokat nem csak farsangkor készítünk. A mindennapokban is viselhetünk. Akár úgy, hogy nem is tudunk róla. Álarcot viselünk akkor is, amikor nem akarunk, tudunk, vagy merünk önmagunk lenni. 

És miért tánca? Mert farsangkor táncolni is szoktunk. És mert az életben is táncolunk. Az életünkben is van ritmus, vannak ismétlődő lépések, talán még újra és újra eltáncolt koreográfiák is.

De időnként az álarcaink már nem segítenek, hanem akadályoznak minket. A koreográfiáinkat megunjuk, elfáradunk bennünk. Ha Te is úgy érzed, itt az ideje a változásnak, akkor tarts velem februárban!

Kövess itt, vagy a Facebook oldalamon!

Szeretettel: Edit

 

Kép forrása: pixabay.com

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!